Schenken aan het goede doel
Een goed doel opnemen in je testament versterkt je engagement voor bepaalde waarden en voor wat je echt belangrijk vindt. Zo wordt je een beetje onsterfelijk. Via Hachiko steun je als dieren- en mensenvriend een kleine organisatie die heel concreet levens verandert. Onze assistentiehonden zijn van onschatbare waarde voor hun baasjes, zowel praktisch als emotioneel, en kwispelen van werkplezier.
Wat gebeurt er met jouw erfenis?
De opleiding van onze honden duurt ongeveer twee jaar en daarna worden ze levenslang opgevolgd door onze organisatie. Een team van geëngageerde professionals is met hart en ziel betrokken bij het volledige proces: de selectie van de pups; de opleiding en begeleiding van de gastgezinnen; de eindopleiding in het centrum; de screening, opleiding en opvolging van de baasjes; de samenwerking met vrijwilligers; de organisatie van mooie en leerrijke events… Zo leiden we onze honden op tot onmisbare hulphonden, epilepsiehonden en instellingshonden. Dagelijks staan onze honden met plezier klaar.
Leve het nultarief
Als je wil nalaten aan een goed doel, moet je altijd een testament opstellen; je erfenis wordt anders verdeeld volgens het Belgische erfrecht. In je testament neem je dan een legaat aan het goede doel op. Een legaat is een gift bij testament van het geheel of een deel van je vermogen (roerend of onroerend goed). In Vlaanderen zijn sedert 1 juli 2021 de tarieven in de schenkbelasting en de erfbelasting voor de giften aan goede doelen verlaagd naar 0%. Echter ook de fiscale regeling rond duolegaten is gewijzigd. Heb je een duolegaat in je testament opgenomen dan bestaat het risico dat het goede doel zoveel erfbelasting moet betalen dat er niets wordt overgehouden en de erfenis wordt verworpen. Je laat je duolegaat best nakijken en indien nodig aanpassen.
Laat je adviseren
Heel wat testamenten kunnen niet worden uitgevoerd omdat ze niet in de juiste vorm werden opgesteld of onzorgvuldig geformuleerd zijn. Je hebt er dus alle belang bij om hiervoor een expert te raadplegen. Zo vermijd je problemen achteraf bij de interpretatie en de uitvoering van je laatste wil. Ook schenkingen bij leven moeten aan bepaalde regels voldoen. Je kan ook Hachiko contacteren voor vrijblijvend advies.

Bestel de gratis gids
Om je wegwijs te maken in de wetgeving rond legateren en schenken aan een goed doel heeft testament.be een gids uitgebracht die je via onderstaand formulier GRATIS bij Hachiko kunt bestellen.
We nodigen je graag uit
Je bent van harte welkom op ons centrum. Contacteer Sandra voor een afspraak via onderstaand formulier.
- We geven je inzicht in het belang van legaten voor de continuïteit van ons verhaal.
- We laten je kennismaken met ons trainingscentrum en onze werking.
- Indien gewenst geeft onze collega Els je juridische ondersteuning en advies op maat.


Linda & Ronald
“Het idee om later iets te betekenen en mensen te helpen is heel belangrijk voor ons. Hachiko kwam als snel op de voorgrond, het is de ideale combinatie van mens en hond. Bovendien is het in de buurt en is de connectie er al lang. Alles werd vlot en eenvoudig geregeld: bij de notaris hebben we onze wensen kort besproken en onze geschreven testamenten geregistreerd. Nu nog blijven genieten van onze vele avonturen.”

Linda & Ronald
De band met Hachiko is er reeds lang, we kwamen voor ontmoetingen naar het benefiet of hielpen als vrijwilliger achter de bar. Onze ervaring in de horeca was hier een mooi pluspunt. Linda is ook vrijwilliger in een woonzorgcentrum terwijl Ronald voluit gaat voor dieren o.a. als thuisoppas. Bij Hachiko vinden we die ideale combinatie van mens en hond, bovendien is het in de buurt. De kennismaking met het nieuwe centrum en vooral met Xeppe, Xibit, Xavier en Xora die net hun eerste weekje eindopleiding zijn gestart, doet deugd.
We zijn sterk geëngageerd in de house en pet sitting community via het netwerk trustedhousesitters.com. Er is een wereld voor ons opengegaan: zo zijn we nu reeds volgeboekt tot eind september om in andermans huis voor de dieren te gaan zorgen. We kweken een band met deze dieren en ontmoeten toffe, nieuwe mensen. Overal ter wereld. Het is een boeiende bezigheid met toch wel een grote verantwoordelijkheid want mensen vertrouwen je hun huis én huisdieren toe. Zo hebben we nu bv. een fantastische plek in het Zuiden van Engeland waar we reeds de 17de keer naartoe trekken: zorgen voor de kippen, paarden en hond (de tweede is jammer genoeg onlangs gestorven). We moeten ons aanpassen aan de taal, de eigen commando’s, het gewoontes van de dieren maar het is een enorme verrijking.
Ons leven is gevarieerd en redelijk avontuurlijk, en toen Linda herstelde van een zware ziekte, begonnen we toch na te denken: wat als er iets met ons beide gebeurt? Het idee om ook later iets te betekenen en mensen te helpen is heel belangrijk voor ons. Hachiko kwam als snel op de voorgrond. Alles werd vlot en eenvoudig geregeld: bij de notaris hebben we onze wensen kort besproken en onze geschreven testamenten geregistreerd. Nu nog blijven genieten van onze vele avonturen.


Bloemen noch kransen
Door Hachiko (en ons rekeningnummer BE96 0681 0525 2505) op te nemen op je overlijdensbericht kan je je nabestaanden ook uitnodigen voor een ‘bloemen noch kransen’-gift aan de organisatie van jouw idealen.